Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Bëhu burrë mos u fsheh”, Murati e quan të papranueshme gjuhën e përdorur nga deputetja Bajrami

Në Kuvendin e Kosovës kane vazhduar replikat e ashpra mes deputetes së Lidhjes së Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami dhe ministrit të Financave, Hekuran Murati.

Derisa diskutuan për çështjen e tatimit në pronë, deputetja Bajrami tha “Ministër fol edhe këtu ashtu si fole pa mikrofon, bëhu burrë, mos u fsheh”.

Pas kësaj, reagoi ministri Murati, i cili e quajti të papranueshme gjuhën e përdorur nga deputetja.

“Është e papranueshme të përdoresh gjuhë seksiste në Kuvend, pres reagimin e grave deputetëve”, tha ai.

Seanca ka filluar rreth orës 11:00, ku në rend dite janë votimi i disa projektligjeve.