Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Bislimi i reagon Vuçiqit për intervistën në CNN: Propagandë e pastër

 
   

Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic lidhur me deklaratën e këtij të fundit se Serbia ka implementuar të gjitha marrëveshjet që nga 2013 e deri sot.

Bislimi thotë se një gjë e tillë s’është e vërtetë dhe nuk konsiston me realitetin.

“Janë fakte të rreme, propagandë e pastër”, ka shkruar Bislimi.

Në këtë reagim ai ka bashkëngjitur një listë të shkeljeve që ka bërë Serbia.Këtu Bislimi ka përmendur shkeljen që Serbia ia ka bërë marrëveshjes lidhur me deklarimet the thirrje kundër njohjes së pavarësisë së Kosovës dhe votën kundër në Këshillin e Evropës.