Sport

“Çmendet” Rey Manaj, shënon 3 gola për 36 minuta në Turqi (Video)

Pas golit që shënoi në fundjavë në kampionat, Rey Manaj ka realizuar sot një tripletë në Kupën e Turqisë. Sivasspor fitoi 4-0 kundër Hopaspor, me sulmuesin lushnjar që realizoi tre golat e skuadrës së tij në pjesën e parë. Manaj zhbllokoi takimin në minutën e 6-të me një goditje të fortë dhe të bukur me të djathtën. Dyfishimi erdhi në minutën e 35-të, moment kur…
Read more
Sport

Super goli i Asanit (VIDEO)

Jasir Asani ka shënuar një gol fantastik nga distanca, duke çuar Shqipërinë në avantazh Kombëtarja shqiptare ka kaluar në avantazh, me një super gol të shënuar nga Jasir Asani në minutën e 9. Sulmuesi lëshon një nga predhat e repertorit të tij dhe çmend Air…
Sport

E trishtë/ Ndërron jetë tragjikisht sportisti i njohur

Tragjedi në sportin e çiklizmit. Gino Mader ka ndërruar jetë gjatë Xhiros së Zvicrës, në moshën 26-vjeçare. Mader, i cili ishte pjesë e skuderisë Team Bahrein, doli nga korsia e tij gjatë etapës së pestë. Çiklisti helvet u dërgua i gjallë në spital pas përplasjes së fortë, por nuk ia doli të mbijetonte. Gino Mader “Jemi të shkatërruar nga humbja e çiklistit tonë të…
Read more
Sport

Training the Next Generation of Doctors and Nurse

Strategies for email campaigns vary, but the email newsletter lies at the heart of each. It is a sort of a decider:whether your readerswill be back or ditch you and your company. But make sure that every email newsletter looks pleasing and isunobtrusive and a sort of a decider. The only difference from a traditional GUI is that you use a different medium for the command (voice…
Read more
LifestyleSport

9 Top Teachers Share Their Go-To Yoga Mantras

A website today receives a large chunk of its traffic from evergreen browsers — most of which have good support for ES6+, new JavaScript standards, new web platform APIs and CSS attributes. However, legacy browsers still need to be supported for the near future — their…
Sport

Still a Little Hesitant to Go Upside Down? This Home Practice Will Help

Choosing an online appointment software that supports multiple payment methods will make the whole process much easier and faster and your customers will surely appreciate.It is a sort of a decider: whether your readers will be back or ditch you and your company. But make sure that every email newsletter looks pleasing and isunobtrusive. Building the Future of…
Read more