Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Çitaku i kërkon dorëheqjen Rozeta Hajdarit, qeverinë e quan “për keqardhje”

 
   

“Për keqardhje” e konsideron Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, tërë situatën e krijuar ku tashmë në Ministrinë e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë.

Çitaku tha se në mungesë të shkarkimit, dorëheqja do të duhej të ishte e vetmja gjë për të cilën flet ministrja Rozeta Hajdari.

“Puna, suksesi dhe përgjegjësia e saj u panë: kur fshehu pasurinë, kur shkeli një fëmijë me veturë, kur bleu grurë nga kompanitë e ndërtimit, por edhe në vjedhjen e rezervave shtetërore”, shkroi Çitaku.

“Gjithsesi, Rozeta, sikur Martini e Nagipi, vazhdojnë të mbesin kompasi moral, profesional dhe institucional i kësaj Qeverie të zhveshur nga llogaridhënia dhe interesat e shtetit”.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë

Lajme

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

Lajme

Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin DioGuardi dhe aktivisten Cloyes DioGuardi