Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lifestyle

Do keni gjithçka që doni! Jeta e këtyre shenjave të Horoskopit përmirësohet në muajin maj

Pas kaosit të sezonit të Dashit vjen sensualiteti i mrekullueshëm i stinës së Demit (20 Prill-20 Maj), i cili na fton të ngadalësojmë ritmin dhe të shijojmë gëzimet e jetës. Bëni shëtitje të qeta, kënaquni me hobi relaksues dhe gjeni gëzim në gjërat më të vogla. Së bashku me stinën e Demit, erdhi maji, muaji i fundit i pranverës, por më romantiku dhe sensuali.

Këtu janë shenjat më me fat të zodiakut që do të lulëzojnë gjatë kësaj kohe dhe do ta shohin jetën e tyre të përmirësuar.

Demi
Ju ndiheni më rehat gjatë periudhës së lindjes dhe një ndjenjë e vetëbesimit rindez brenda jush. Sigurisht, mund të jeni ndjerë i mundur në të kaluarën, por kjo është koha për të bërë një dëshirë dhe për ta parë atë të realizohet. Çfarë mbani të vërtetë thellë në zemrën tuaj dhe si përputhet kjo me atë që dëshironi në jetën tuaj? Të duash njohje, por në mënyrë të pandërgjegjshme të kesh frikë nga gabimet janë dy dëshira kontradiktore. Gjeni bukurinë në përshtatshmëri dhe hidhni hapin që keni frikë. Ju tashmë jeni mjaft të mirë, besoni.

Luani
Ashtu si dielli i jep dritë çdo gjëje që prek, kështu ju i jepni dritë çdo gjëje që bie në kontakt me ju. Përsosmëria është një proces, jo një destinacion, dhe kjo stinë do t’ju ndihmojë të përqafoni këtë besim. Ndërsa bëni hap pas hapi drejt qëllimeve tuaja – të ëndërroni, të mësoni, të përmirësoheni, të evoluoni dhe të ripërcaktoni – ju përshtateni me qëllimet tuaja pa mundim. Pasiguria nuk të nxjerr më kaq lehtë nga vetja dhe mëson të marrësh veprime dhe përgjegjësi.

Akrepi
Dëgjoni nxitjet e trupit tuaj dhe hiqni dorë nga lidhjet e vdekura prej kohësh. Ju jeni të aftë të bëni gjërat që ëndërroni. Ju ndiheni të rraskapitur vetëm sepse po i shtoni shumë peshë qëllimeve tuaja materiale. Provoni të bëni një inventar të të gjitha pasurive të paprekshme që mbushin jetën tuaj dhe do të ndaloni së ndjekuri të mirat materiale, sepse do të kuptoni se tashmë i keni të gjitha.

Shigjetari
Ndërsa çlironi ndjenjat dhe pakënaqësitë që mund të mbani nga momentet që i keni harruar, ju filloni të ndiheni të lirë dhe të përdorni rezervat tuaja më të thella të dashurisë për veten dhe mirësisë. Pikëpamja juaj për jetën është transformuar, siç është edhe perceptimi juaj për veten. Pavarësisht nga rrëmuja që mund të keni kaluar, ju jeni të pjekur, gati dhe të hapur për t’u dashuruar sërish me jetën.

Ujori
Imagjinoni që keni një xhind para jush. Cilat janë dëshirat që do të bënit? Ku ju ka sjellë jeta dhe ku dëshironi të shkoni? Ndërsa gjeni guximin për të eksploruar aspekte të reja të vetvetes, ju gjithashtu çlironi shpirtin tuaj dhe shkoni me rrjedhën e jetës. Ju keni vend vetëm për gëzim dhe kjo është pikërisht ajo që ju ofron jeta./vizionplus.tv