Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Duam komb të bashkuar”, qytetarët në Tiranë protestojë para kryeministrisë në mbështetje të Kosovës

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para objektit të Qeverisë së Shqipërisë në Tiranë duke protestuar në mbështetje të Kosovës, pas ngjarjeve të fundit që kanë ndodhur.

Protestuesit janë dëgjuar duke thënë, “dje, sot, nesër, përjetë bashkë”, “duam komb të bashkuar”, raporton Top Channel.

Proesta në Tiranë erdhi edhe pas anulimit të mbledhjes së dy qeverive, e cila ishte planifikuar të mbahet në Gjakovë.


Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së