Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“E përpiu dheu…”! La dy jetimë, ky është shqiptari që vdiq tragjikisht në Greqi

Greqia prej dy ditësh është përfshirë nga një mot i keq që ka shkaktuar viktima, të zhdukur dhe shumë dëme materiale.

Mes viktimave sipas mediave greke është edhe një shqiptar si pasojë e përmbytjeve në Volos. Viktima është 51-vjeç. Sipas mediave atë e ka zënë poshtë një masiv dherash si pasojë e përmbytjeve.

Shqiptari po shkonte për të mbledhur kafshët kur e zuri poshtë nga një sasi e madhe dheu dhe gurësh, duke shkaktuar një vdekje tragjike.

Për dy orë familjarët e Shpëtim Latifit e kanë kërkuar pa mundur ta gjejnë me kushtet ekstreme të motit në zonë. Trupi i pajetë i babait fatkeq të dy fëmijëve u gjet nga zjarrfikësit poshtë dheut dhe u dërgua në morg.