Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“E tmerrshme dhe e turpshme”, tifozët e Milanit “masakrojnë” klubin për fanellën e tretë

Nga jeshilja e vitit të kaluar te një fanellë që synon “të bashkojë brezin unik dhe të larmishëm të mbështetësve të Milan-it në mbarë botën”. Kuqezinjtë kanë zgjedhur të adoptojnë ngjyra të reja në krahasim me ato sociale dhe të krijojnë një përzierje nuancash të ndryshme.

“Ngjyra të ndryshme, por gjithmonë Milan”, është slogani i klubit në rrjetet sociale. Një fanellë e tretë, megjithatë, që ka ndarë tifozët mes atyre që janë pro dhe atyre që janë kundër zgjedhjes së klubit.

“E turpshme”, “Fanella më e shëmtuar në historinë e Milan-it”, “E tmerrshme”. Me pak fjalë, shumë tifozë të kuqezinjve nuk e kanë pëlqyer dhe në rrjetet sociale nuk kanë munguar komentet e tyre negative për të. Debutimi i fanellës së tretë të Milan-it do të jetë në San Siro më 24 shtator kundër Verona-s.

Related posts
Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan

Lajme

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën