Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Ekspozohet armatimi i konfiskuar në Zveçan

 
   

Sot, në kampin “Belvedere” në Mitrovicë u ekspozua armatimi, i cili është konfiskuar mbrëmë në një veturë me targa të Beogradit në Zveçan.

Në veturë ka pasur sasi të madhe të armëve, mjeteve eksplozive dhe municioneve të ndryshme, përfshirë:

Zolla, osa, eksplozivë, armë automatike, sasi të konsiderueshme të municionit, shok-bomba, uniforma dhe çanta ushtarake.

 Image Armatimi i konfiskuar në Zveçan 
 
 Image Armatimi i konfiskuar në Zveçan 
 
 Image Armatimi i konfiskuar në Zveçan 
 
 Image Armatimi i konfiskuar në Zveçan 
 

Për armatimin e konfiskuar, ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot, gjatë një konference të jashtëzakonshme për media, ka bërë të ditur se pajisjet kanë pasur për synim aksione terroriste.