Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Grenell për situatën në veri të Kosovës: Kaluam nga paqja me Trumpin në kaos me Bidenin

 
   

Ish-emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka vazhduar të reagojë për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovë.

Në postimin e tij të fundit në Twitter, Grenell ka thënë se situata është kthyer “nga paqja dhe përparimi nën drejtimin e Donald Trumpit në kaos dhe okupim nën drejtimin e Joe Bidenit”.

“Trupat e NATO-s kanë marrë objektet në Kosovë. Trupat amerikane dhe paratë amerikane.

Ne shkuam nga paqja dhe përparimi nën drejtimin e Trumpit, te kaosi dhe okupimi me trupa nën drejtimin e Bidenit”, ka shkruar Grenell.