Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lifestyle

Hyrje e fortë planetare! Horoskopi javor nga Meri Gjini: Shenja që ka momentin e hapit të madh ekonomik

Astrologe Meri Gjini ka bërë mëngjesin e sotëm parashikimin e Horoskopit për javën që sapo ka nisur. E ftuar në “7pa5” me modëratorët Alma Çelaj dhe Syrjan Rahova, Meri Gjini tha se kjo javë i dedikohet hënës së re. Një hënë e re te dashi do bëjë çdo iniciativë të re të mbarë.

Vazhdojmë të jemi më hënë të re dei në datën 23. Do mbetet prioritet ndryshimi. Ndryshoni çfarë ju bën të ndiheni mirë.

E nisim javën me një mërkur në trekëndësh fatastik me jupiterin. Të gjithë ne, pavarësisht shenjës ka faktorin e të papriturës prezent. Dikush drejtëpërdrejtë, dikush nga miq e shokë, e dikush tjetër nga jeta personale dhe familja. Do fillojmë të shijojmë anën e mirë të informacionit. Ndryshe nga java që lamë pas.

Kjo hyrje bën që kjo javë, deri në datën 25 të marrë ngjyrosje të bukur, edhe te ata që janë më të lidhur me rutinën. Në datëm 15 mërkuri shkon te Demat. Është një vendosje që jep argumet, është oranizative, më stabël dhe më e qëndrueshme. Planet tuaja futen në një bazë më të fortë dhe të qëndrueshme.

Dashi
Do të duhet të merren me çështje që i përkasin ngjyrës emocionale. Mërkuri është te ju. Në këtë hyrje të fortë, për këmbime lekësh, për dsikutime bankash, për çfarë ka të bëjë me lëvizje ekonomike duhet të vendoset në agjendë që tani, në orët e para të së hënës. Përsa i përket benefitit të këtyre lëvizjeve do e keni që ditën e mërkurë. Kujdes me menaxhimin e lekut sepse ditët e para të javësh mund të nxjerrin një shpenzim shumë të madh të paplanifikuar.

Demi
Jupiterin e kanë me vete, është një mërkur që do shënoj përmbyllës për çdo lloj problematike. Nëse kanë për të mbyllur problematika, nëse kanë për të mbyllur detyrime apo për të rënë në ujdi që kanë në plan prej kohësh. Java bën të mundur që të kërkuarit një forëm më stabël të jetës personale do jetë prioritet. E mërkura dhe enjtja janë ditët më të rëndësishme për ju. Vendosini gjërat në agjend këto dy ditë.

Binjakët
Vazhdojnë me ndjesinë e pasigurive dhe paqartësive. Por atmosfera ndryshon nga nesër. Në këtë periudhë kanë ndjerë përmirësim të ndjeëshëm në krahasim me vitet e kaluara. Por nuk janë ende në momntin e hapit të madh ekonomik, apo shpërblimit maksimal. Janë ditët e fundit tranzitore të jupiterit për të ardhur të ju. Në momentin që jupiteri vjen te ju vështirësitë e mëdha zgjidhen me maksimumin e ndihmës së yjeve.

Gaforrja
Duke nisur që nga orët e para të ditës së hënë, mërkuri është në trekëndësh në planetin e fatit te demat. Një hyrje fantastike për gaforren. Që dmth shumë plane, shumë diskutime, shumë zhvillime. Janë në një varg gjërash, sidomos për të lindur në fund të qeshorit. Duket sikur kanë një xhend të ngjeshur, por do ketë një rrjedhshmëri normale dhe me mbarësi të madhe.

Luani
Është një periudh që sjell ujdi, kontrata, firmosje, dakordëso, vendosja e pikave mbi i. Për të shënuar në vazhdimësi fillime të reja. Nga sot deri të premten kanë një tendencë për të qenë heronj. Të vendosen në vijë të parë, të marrin përsipër zgjidhje dhe delegimin e një çështje, që do i bëj të marrin përgjegjësi më të forta dhe më të ndjeshme se zakonisht. Nga njëra anë mund t’i japi rolin protagonist, por nga ana tjetër mund t’i japi ankth. Mos e lini ankthin të mbizotëroj, për të arritur maksimumin.

Virgjëresha
Mërkuri në hyrje të fortë me jupiterin, për çështje që u përkasin profesionit. Marsi është te dashi dhe është në familje të 8 të diellit të tyre. Pra në punë të rëndësishme, që kanë të bëjë me lëvizje, shkresat apo administrimet e kanë momentin e tyre. Ndryshe nga të tjerët e nisim me një ritëm shumë social. Por agjenda ndryshon nga e mërkura, për mirë. Duke u futur në ritmin e përshpejtuar profesionalisht.

Peshorja
Duke qenë se ky mërkur është ballë për ballë tyre, do i gëzoheni lajmeve që merrni nga bashkëpuntorëve. Do t’ju gëzojnë. E nisin javën me takime miqësore. E mërkura do ndryshoj dhe do përfshijë në zhvillime shumë të mira profesionale. Por do guxim dhe risk. Peshoret e kanë momentin tani për bashkëpunime.

Akrepi
Duket sikur kanë një humor të çuditshëm dhe të brishtë që në orët e para të së hënës. kjo për arsye se agjenda e tyre ndryshon në varësi se çfarë do dëgjojnë, nga njerëz shumë të afërt. Ajo çfarë dëgjojnë nga partnerja/partneri i tyre do të përcaktojë edhe ngjyrën e emocionit për sot. Jupiteri është ballë për ballë jush deri në datën 18, do të ishte mirë të shtroni në punë, të merrni lapsin dhe të organizoni një mënyrë strategjike lëvizje për të patur bashkëpunime në lidhje me punët tuaja. Kjo periudhë vonon shumë për tu kthyer sërish.

Shigjetari
Humori dhe agjenda e tyre varet nga çfarë informacioni marrin nga sot deri të mërkurën. Janë të detyruar të shkojnë me ritmin e të tjerëve, por kjo jo për keq. Mërkuri te dashi në hyrje me juiterin, është faktori i të papriturës shumë prezent, po kjo me surpriza të mira.

Bricjapi
Ka dy prioritete të javës. Puna dhe familja, për të dya do ketë diksutime . Edhe pse sot dominon diskutimi në lidhje me çështjet e punës, që kanë të bëjnë me eprorët, ose për vetë ata nëse janë në pozicion drejtues. Bricjapët duhet të shmangin deri të enjten diskutimet në lidhje me ekonominë. Këto diskutime do jenë shumë më të mbara nga data 16-24 maj.

Ujori
Rutina e tyre është pjesë e të përditshmes këtë javë. Për ujorët nuk do intereforjë kjo vendosje, nuk e prishin terezinë. Duhet të impenjohen për jetën në çift. Ndoshta e kanë lënë pas dore. Vendosni në agjend kohë për partnerin apo partneren tuaj.

Peshqit
Nga dje saturni është në trekëndësh me venusin. shtë një hyrje e fortë për peshqit. Mërkuri shënon nevojnë për tu larguar problematikat, por nëse i largohen këtë periudhë do e kën shumë të vështirë të gjejnë zgjidhje. Prandaj lini më një anë dëshirat këtë periudhë. Këtë javë për peshqit do dominojë jeta në çift./vizionplus.tv