Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Itali: Mbajti 15 vjet burg, shqiptari shpallet i pafajshëm

Një shqiptar është shpallur i pafajshëm nga gjykata në Itali.

Ai mbajti 15 vjet burgim, i akuzuar për trafikim të drogës.

Shqiptari ishte arrestuar nga Guardia di Finanza në shtator të vitit 2008-të.

Sipas mediave italiane, bashkë me 41-vjeçarin janë arrestuar edhe tre bashkatdhetar.

Shqiptari ishte akuzuar për shpërndarjen e 12 kilogramëve kokainë.

Seanca gjyqësore u mbajt në Rimmini, ku edhe u shqyrtua rasti.

Ai më në fund u shpall i pafajshëm nga ana e gjykatës, pas një dekadë e gjysmë.


Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së