Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Izmir Zeqiri: Në objektin e Komunës nuk ka kushte për punë

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, tha se në objektin kryesor të kësaj komune nuk ka kushte për punë.

Ai tha se do të vazhdoj ta kryej punën nga zyra për komunitete në fshatin Çabër.

Ndërkohë Qeveria e Kosovës u ka bërë thirrje kryetarëve veriorë të sapozgjedhur që punën e tyre ta kryejnë nga objektet komunale.

“Izmir Zeqiri, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, thotë se në ndërtesën kryesore të komunës së Zubin Potokut nuk ka kushte për punë, prandaj ai vazhdon të ushtrojë detyrën e tij të kryetarit të komunës nga zyra për komunitete në fshatin Çabër. Qeveria e Kosovës thotë që krerët e rinj shqiptarë të Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit, duhet të punojnë nga zyrat e tyre në objektet komunale”, raporton REL.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së