Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

Jupiteri retrograd është këtu, si do të ndikojë në shenjën tuaj të Horoskopit

Jupiteri, planeti i progresit dhe zgjerimit, u kthye në retrogradë vetëm dje në Demi dhe do të qëndrojë i tillë deri më 30 dhjetor 2023. Por mos u shqetësoni, kjo rrjedhë në dukje retrograde nuk ka të bëjë fare me planetët e tjerë si Merkuri retrograd që është në Virgjëresha nga 23/8 dhe do të ulet deri më 15/9.

Jupiteri retrograd është këtu për të na ndihmuar të njohim gabimet tona, të gjejmë përgjigjet që fshehim brenda ndërsa vjen për të na evoluar dhe të na ndihmojë të lëmë pas çdo marrëdhënie që nuk ka bazat e duhura. Jupiteri në përgjithësi dëshiron të na shtyjë gjithmonë të bëjmë atë që na bën të lumtur dhe retrogradi në thelb na trondit për të ndryshuar atë që nuk po shkon përpara. Premton të sjellë ndryshime të rëndësishme dhe pozitive në jetën tonë, si dhe bollëk.

Si do të ndikojë në shenjën tuaj retrogradi i Jupiterit?

Dashi

Është periudha ideale për fillime të reja dhe eksperienca unike. Çështjet tuaja personale dhe profesionale kanë prioritet ndërkohë që është koha e duhur për të hequr dorë nga e kaluara. Madje është e mundur të merrni një pozicion drejtues në punë.

Demi

Bëjeni shëndetin tuaj prioritet dhe bëni atë kontroll që e keni lënë pas dore për një kohë. Jupiteri retrograd do ju ofrojë zgjidhje që nuk i kishit menduar, ndërkohë që është mirë të kërkoni një mendim të dytë mjekësor për një çështje shëndetësore. Bëhuni gati për ndryshime dhe udhëtime të papritura që do të sjellin rritje personale.

Binjakët

Financat tuaja do përmirësohen pasi mund të zbuloni burime të reja dhe të papritura të ardhurash. Është një periudhë e shkëlqyer për investime, ndaj Jupiteri retrograd premton ndryshime pozitive në jetën tuaj profesionale dhe personale.

Gaforrja

Nëse keni ngecur në një punë që nuk ju frymëzon më, kjo periudhë është e përshtatshme për propozime të reja profesionale. Jupiteri retrograd do të nxjerrë në pah talentet dhe aftësitë tuaja dhe do të shpërblejë përpjekjet tuaja.

Luani

Ky retrograd do t’ju ofrojë mundësinë për të udhëtuar pak më tej dhe për të përjetuar aventura të reja. Do të merreni njëkohësisht edhe me shëndetin e të afërmve, ndaj kini kujdes sepse rrezikoni të neglizhoni veten dhe nevojat e tyre, duke u kujdesur shumë për të tjerët.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, për ju fillon një periudhë plot veprime dhe është mundësia e duhur për introspeksion. Do të kërkoni për një kuptim më të thellë në jetë dhe do të rivlerësoni qëllimet tuaja afatgjata. Mund të filloni një hobi të ri ndërkohë që është mirë të merrni me kujdes disa vendime financiare.

Peshorja

Jeta juaj profesionale do të jetë veçanërisht harmonike gjatë kësaj kohe. Nëse jeni beqarë ka mundësi të keni një lidhje serioze ndërkohë që do afroheni më shumë me të dashurit por edhe me veten dhe nevojat e tij më të thella.

Akrepi

Edhe pse do të keni shumë propozime profesionale gjatë kësaj kohe, këshillohet që të mos merrni vendime impulsive dhe të nxituara. Vendosni synime profesionale por në të njëjtën kohë kushtojini vëmendje çështjeve shëndetësore.

Shigjetari

Jupiteri retrograd ju afron me miqtë e dashur, ndërkohë që është koha ideale për të marrë një anëtar të ri në familjen tuaj. Nëse jeni në një lidhje pasioni do të rindizet, ndërsa nëse jeni beqarë do të bëni një njohje të rëndësishme. Me pak fjalë, dëgjoni zemrën tuaj.

Bricjapi

Mundësi të rëndësishme dalin në pah në financat, ndërsa çështjet familjare kërkojnë pak më shumë vëmendje. Megjithatë, me lëvizjet e duhura, mosmarrëveshjet e ndryshme do të mund të zgjidhen dhe do të arrihet harmonia.

Ujori

Nis një periudhë e përshtatshme për arratisje nga përditshmëria por edhe për eksperienca unike udhëtimi. Këto udhëtime do t’ju sjellin rritje personale, ndërkohë që ka mundësi që të lëvizni.

Peshqit

Kjo periudhë do ju afrojë emocionalisht me familjarët ndërsa do keni favore në financa. Mund të bëni investime për të cilat nuk do të pendoheni në të ardhmen./abcnews.al