Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kate Middleton po përpiqet të pajtojë Princin Wlliam me Harry-n?

Fansat e familjes mbretërore dëshirojnë që Princin William dhe Princin Harry t’i shikojnë si kohë më përpara, të bashkuar dhe të afërm me njëri tjetrin. E të gjithë pyesin nëse ka shpresë për një pajtim mes vëllezërve?

“The Daily Express” ka shkruar se Princesha e Uellsit, Kate Middleton, është duke punuar për këtë gjë.

Ndërsa William ka shprehur hezitimin e tij për t’u angazhuar me Harry-n, Kate thuhet se po bën përpjekje përmes “telefonatave të natës vonë” me kunatin e saj, duke synuar të zgjasë një “gjest të mirë” dhe të rregullojë marrëdhëniet.

Middleton është identifikuar si një forcë lëvizëse brenda Pallatit Buckingham, duke u përpjekur për një pajtim të mundshëm me Harry-n, siç zbulon media.
“Princesha e Uellsit ka qenë në kontakt me Harry-n për t’i thënë që të mbajë mjekrën lart dhe të mos shqetësohet shumë për këto pengesa të përkohshme. Marrëdhënia e tij me Kate ka mbetur e paprekur dhe kjo do të thotë shumë për Harry-n që ajo vazhdon të tregojë mbështetje. Ajo ndjen shumë keqardhje për të tani. Të shohësh atë të kalojë nëpër të gjitha këto pengesa është shumë e vështirë për t’u dëshmuar dhe kjo e tërheq zemrën e saj”, ka thënë një burim.

Nga ana tjetër, i njëjti burim tregoi se qëndrimi i William është i qartë, duke vënë në dukje, “William e ka bërë shumë të qartë se ai nuk është ende gati të ulet me Harry-n”.

Eksperti mbretëror Gareth Russell dha një pasqyrë, duke theksuar se mirëmbajtja e faqes në internet menaxhohet nga stafi dhe jo drejtpërdrejt nga familja mbretërore. “Familja mbretërore nuk e përditëson më faqen e internetit sesa presidenti i SHBA-së do të përditësonte uebsajtin presidencial,” tha ai.“Princesha e Uellsit ka qenë në kontakt me Harry-n për t’i thënë që të mbajë mjekrën lart dhe të mos shqetësohet shumë për këto pengesa të përkohshme. Marrëdhënia e tij me Kate ka mbetur e paprekur dhe kjo do të thotë shumë për Harry-n që ajo vazhdon të tregojë mbështetje. Ajo ndjen shumë keqardhje për të tani. Të shohësh atë të kalojë nëpër të gjitha këto pengesa është shumë e vështirë për t’u dëshmuar dhe kjo e tërheq zemrën e saj”, ka thënë një burim.

Nga ana tjetër, i njëjti burim tregoi se qëndrimi i William është i qartë, duke vënë në dukje, “William e ka bërë shumë të qartë se ai nuk është ende gati të ulet me Harry-n”.

Eksperti mbretëror Gareth Russell dha një pasqyrë, duke theksuar se mirëmbajtja e faqes në internet menaxhohet nga stafi dhe jo drejtpërdrejt nga familja mbretërore. “Familja mbretërore nuk e përditëson më faqen e internetit sesa presidenti i SHBA-së do të përditësonte uebsajtin presidencial,” tha ai.

Related posts
Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë

Lajme

Foto/ Identifikohet autori i plagosjes së policit të “Shqiponjave”, Balla: I bëj thirrje të dorëzohet

Lajme

Analisti serb mbron Kurtin: Lajçaku ka bërë shumë gabime