Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kërcënimet e Wagner-it, mbyllet autostrada për në Moskë

Autostrada M4 që çon për në Moskë është mbyllur në kufirin midis rajoneve Lipetsk dhe Voronezh, tha guvernatori i Lipetsk.

Më herët ai tha se një autokolonë ushtarake ruse ndodhej në autostradë.

M4 lidh Moskën me rajonet jugore duke përfshirë Rostovin dhe qytetin e tij kryesor Rostov-on-Don, ku janë parë njerëz të armatosur, shkruan BBC, përcjell Klankosova.tv

Kjo pason zotimin e shefit të grupit mercenar Wagner, Prigozhin, për të rrëzuar udhëheqjen ushtarake të Rusisë.


Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike