Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Krasniqi: Krejt kjo zhurmë u bë që Kurti ta bëj Asociacionin

 
   

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi, ka thënë se krejt zhurma në veri u bë që Kurti ta “unifikojë” popullin, e pastaj ta bëj Asociacionin që në fakt është më i keq se marrëveshja e 2013 dhe 15.

Sipas Krasniqit, Kurti po e përdorë Presidenten Osmani, për të tërheqë nga veriu i vendit, e për të shpallë zgjedhjet atje, pastaj ta tërheqë edhe Njësinë Speciale.

“Ju e dini se saherë Kurti dëshiron të tërhiqet Ai e bën këtë përmes Vjosa Osmanit, ose Besnik Bislimit. Siç e dëgjuam Osmani, tha se janë duke u diskutuar vetëm detajet për shpalljen e zgjedhjeve në veri, e për tërheqjen e Policisë nga atje”, ka thënë Krasniqi

Tutje Ai është shprehur se krejt kjo dramë, ka ndodhur pikërisht që Kurti ta bëj Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

“Por, pse krejt kjo dramë, pse këta gazetarë të rrahur e të lëndumë, pse tre policë i kemi në paraburgim në Serbi. Që në fund me u tërhek, me u shpallë zgjedhjet e me u tërhek Njësia Speciale. Kjo është mënyra e Kurtit për me e pru Asociacionin.”, tha tutje Krasniqi.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin

Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë