Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kujdes nga kurthet për siguracionet/ Dy turistet suedeze ‘fundosin’ 20-vjeçarin shqiptar në Greqi. I riu përfundon në burg

Një i ri shqiptar është arrestuar në Greqi nën akuzën e përdhunimit, pas denoncimit të dy turisteve suedeze.

Mediat greke shkruajnë se 20-vjeçari shqiptar është takuar me dy turistet suedeze në plazhin e Agios Isidoros dhe ka përfituar nga fakti që kanë qenë të dehura.

Të nesërmen në mëngjes të rejat kanë denoncuar shqiptarin për përdhunim.

Aktualisht i riu shqiptar ndodhet në paraburgim në pritje të kontrollit mjekësor në rast se denoncueset janë abuzuar seksualisht apo jo.

Nga ana tjetër akuzat janë mohuar nga 20-vjeçari.

Duhet nënvizuar fakti se mjaft turiste perëndimore inskenoijnë kurthe të tilla për të përfituar shuma të mëdha parash nga siguracionet. Raste të tilla kanë ndodhur edhe në Shqipëri.

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore