Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Lajçak do të niset për ShBA për të diskutuar për veriun

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë se do të shkojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vizitë për të biseduar për zhvillimet e javëve të fundit në veri të Kosovës.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se kjo vizitë e tij vjen mes ftesë të Washingtonit zyrtar.

“Më pas do të shkoj në Washington me ftesë të partnerëve të mi amerikanë.

Ne do të kemi diskutime intensive për rrugën para dhe hapat e ardhshëm të menjëhershëm”, ka thënë Lajçak


Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual