Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Latifi për sjelljet e Von Cramon: T’ishte gjallë At Gjergj Fishta do t’ia jipte një përgjegje të mirë

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka komentuar sjelljet e eurodeputetes Viola Von Cramon ndaj policëve të Kosovës.

Latifi ka thënë se policët e Kosovës janë shembull për rajon, ndërsa ka shtuar se ata ofendohen cdo ditë nga bandat serbe në veri.

Policët e Kosovës në veri përditë përballen me sulme, fyerje dhe ofendime nga më të ndyrat prej bandave serbe, por kjo nuk ua ka lëkundur për asnjë moment profesionalizmin e tyre shembullor, të cilit nuk mund t’i afrohet asnjë polici e rajonit e ma gjerë.”, ka thënë ai.

Sot korit banditesk të ofendimeve ndaj policëve tanë iu bashkua edhe kjo burokratja e BE- së, Von Kramon. T’ishte gjallë At Gjergj Fishta do t’ia jipte një përgjegje të mirë. E keni parasysh stilin e tij, besoj”, shtoi ai.

Related posts
Lajme

Protesta e PSD-së kundër saj, reagon Ekaterina Trendafilova

Lajme

Mjeku i Al-Shifa-s: Që nga armëpushimi, asgjë nuk po vjen në spital

Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia