Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

LDK i kryen zgjedhjet në një degë në Prishtinë, ky është kryetari që u zgjodh

 
   

Izet Sadiku është rizgjedhur edhe për një mandat kryetar i degës së LDK’së në Prishtinë.

Në kuvendin e 10 zgjedhor kanë marrë pjesë mbi 750 pjesëmarrës.

“LDK Dega V, Prishtinë ka mbyllur procesin zgjedhor në Kuvendin X Zgjedhor. Në këtë Kuvend, morrën pjesë mbi 750 pjesëmarrës, të cilët zgjodhën strukturat e reja të degës. Për përkushtimin e tij dhe punën në degë dhe kryeqytet, Dr. Izet Sadiku u rizgjodh kryetar i degës edhe për një mandat.”

LDK ka njoftuar se po vazhdojnë procesin zgjedhor edhe në degët e tjera, “ku anëtarë e aktivistë të shumtë po i japin shkëlqim këtij procesi”.

“Me këto struktura të reja, me këtë organizim e gjithpërfshirje, LDK po forcohet e po riorganizohet për rrugëtimin drejt fitores së madhe.”

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës