Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Lëshohet alarmi në Zubin Potok

Protestuesit serb po vazhdojnë të qëndrojnë para objektit të komunës së Zubin Potokut për të kundërshtuar hyrjen e kryetarit të sapo zgjedhur Izmi Zeqiri në komunë.

Ky i fundit ka zhvilluar sot në mëngjes një takim me ambasadorin amerikan Jeff Hovenier dhe ambasadorët e QUINT-it.

Në momentin që ka përfunduar takimi, në Zubin Potok është lëshuar alarmi me të cilin kërkohet grumbullimi i serbëve.

Aktualisht situata është e qetë ndërsa KFOR-i dhe Policia e Kosovës po kujdesen për të ofruar siguri dhe rend.