Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Lushtaku-Sadriu: Gërvalla na akuzoi për servilizëm, ajo vet e bëri me Kurtin dhe tradhtoi rugovizmin!

 
   

Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare.

Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin e Kosovës foli për servilizmin e rugovizmin, derisa është vet ajo, që i është servilosur Kurtit duke tradhëtuar pikërisht rugovizmin. 

“Po pra, ministrja e punëve të jashtme ka zgjedhur të mbështesë veprime e prishje aleancash me miqtë tanë si ShBA e BE, të cilat presidenti historik Ibrahim Rugova i ndërtoi me dekada.  

Kaq për udhëheqësen e diplomacisë së shtetit tonë. Schäm dich!”, ka shkruar ajo. 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë