Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Në Tiranë, u protestua në mbështetje të Kosovës

Me moton “Dje, sot, nesër përjetë bashkë”, qytetarë të Shqipërisë kanë protestuar të premten në Tiranë për situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Me flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës në duar, ata kanë kërkuar më shumë mbështetje nga Qeveria e Shqipërisë për Kosovën.

Protestuesit i kërkojnë Qeverisë shqiptare që të mos jetë e paanshme, por të jetë krah i Kosovës, shkruan KP.

Ishte një thirrje e bërë një ditë më parë në rrjetet sociale që ftonte qytetarët të mblidheshin në sheshin para selisë së qeverisë në Tiranë.

Tags:Related posts
Lajme

Të martën fillon “Java kundër Korrupsion 2023”

Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi