Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Operacioni i SPAK/ Arrestohet në Belgjikë rivali i Ervis Martinajt

Në kuadër të operacionit të spak pas shkëmbimit të informacionit mes policisë shqiptare dhe asaj belge është bere e mundur arrestimi i Leonard Dukës.

Ndaj tij ka masë sigurie nga SPAK. Mësohet se Duka ka kërkuar azil në Belgjikë por pritet që kërkesa të refuzohet dhe të ekstradohet në vendin tonë për llogari të drejtësisë shqiptare.

Ai është arrestuar edhe një vit më pare, por gjykata më vonë i ka caktuar masë më të butë sigurie.