Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Peci lavdëron policinë për kapjen e armëve në veri: Me gëzon fakti që të pranishëm ishin EULEX-i dhe KFOR-i

 
   

Drejtori i Institutit KIPRED dhe njohësi i zhvillimeve në rajonin e Ballkanit Perëndimor, Lulzim Peci, ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës të organizuar dje në Zveçan e ku si rezultat u kap një sasi e madhe e municionit ushtarak.

Peci ka thënë se aksioni i djeshëm është për komplimente dhe thotë se e gëzon shumë fakti që kishte koordinim me EULEX-in dhe KFOR-in, të cilët ishin të pranishëm në vendin e ngjarjes.

Peci ka thënë se paralajmërimi i Vuçiqit se mund të ndodh diçka më 28 qershor në veri ka gjasa që ka pësuar fiasko. Ai thotë se kjo ka të bëjë sigurisht me realizimin e ëndrrës së Vuçiq për ndarje të Kosovës.

Tutje Peci ka thënë se situata duhet të shtensionohet meqë Kosova e pëson më së shumti në gjithë këtë histori.

Sipas tij, në këtë kohë duhet pasur kujdes që të mos bëhen gabime taktike meqë ato mund të shkaktojnë pasoja tragjike.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i