Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Përcillet për në banesën e fundit polici Afrim Bunjaku që u vra nga grupi serb në Kosovë

Efektivit të Policisë së Kosovës me gradën rreshter, Afrim Bunjaku, i është dhënë lamtumira e fundit në një ceremoni shtetërore.

Polici Bunjaku u vra nga grupi serb i armatosur një ditë më parë në Banjckë, në veri të Kosovës.

Afrim Bunjaku do të prehet në varrezat e fshatit Samadrexhë të Vushtrrisë.

Të pranishëm në ceremoninë mortore kanë qenë Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, Kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentari Glauk Konjufca e personalitete të tjerë.

Presidentja Osmania tha se efektivi i policisë Bunjaku bëri sakrificën më sublime duke u bërë hero i Kosovës.

Kryeministri Kurti e konsideroi heroizëm rënien e Afrim Bunjakut në krye të detyrës dhe sakrificë në betejën e Kosovës për të garantuar ligjin dhe kushtetueshmërinë.

Ndërsa kryeparlamentari Konjufca tha se Afrim Bunjaku ra në krye të detyrës si oficer i denjë i Republikës në mbrojtje të lirisë e pavarësisë.


Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës