Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Shëndetësia

Pija freskuese që përshpejton rënien në peshë

Në ditët e nxehta të verës është e rëndësishme që të vazhdoni mbajtjen e dietës, por për të arritur këtë, duhet të përgatisni lëngun.

Për të përgatitur lëngun dietal, ndiqni procedurat e mëposhtme:

2 gota spinaq

1/2 filxhan i madh me manaferra

1/2 kastravec (i paqëruar)

Disa gjethe menteje të freskët

Një lugë lëng limoni ose portokalli

Përgatitja:

  1. Lani mirë frutat dhe perimet e ftohura.
  2. Manaferrat dhe kastraveci i presim në copa.
  3. Vendosni të gjithë përbërësit së bashku në një blender.
  4. Përziejini gjithçka mirë dhe nëse dëshironi një pije të ftohtë, shtoni disa kuba akulli.

Pija përmban:

Hekur, fibra, proteina, elektrolite, kalium, magnez, vitamina K, A, C, B1 dhe B6, acid folik dhe flavonoid.Related posts
Shëndetësia

Dita Botërore e Zemrës

Shëndetësia

​Dita Botërore kundër Tërbimit

Shëndetësia

Sa vezë mund të hani gjatë javës për shëndetin e organizmit?

Shëndetësia

Sa vezë mund të hani në një javë për shëndetin e organizmit