Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Policia paralajmëron konferencë të jashtëzakonshme për rastin e mbrëmshëm në Zveçan

 
   

Policia e Kosovës ka paralajmëruar konferencë të jashtëzakonshme lidhur me rastin e mbrëmshëm në Zveçan, ku policia ka identifikuar dhe njëherit konfiskuar një veturë me targa serbe, në të cilën kishte pasur një sasi armatimi e mjete të ndryshme ushtarake.

Policia ka ftuar mediat të jenë pjesë e kësaj konference të jashtëzakonshme, në të cilën pritet të marrë pjesë ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha.

Sipas njoftimit të tyre, konferenca e jashtëzakonshme pritet të mbahet në orën 12:00, në kampin “Belverde” në Mitrovicë të Jugut.

Njoftimi:

Ftesë për media

Prishtinë, 24 qershor 2023,

Ju ftojmë të merrni pjesë në konferencën e jashtëzakonshme lidhur me rastin e mbrëmshëm në Zveçan, ku policia ka identifikuar dhe njëherit konfiskuar një veturë me targa serbe, në të cilën kishte pasur një sasi armatimi e mjete të ndryshme ushtarake. Në konferencë pritet të marrë pjesë ministri i MPB-së z. Xhelal Sveçla dhe drejtori i PK-së z. Gazmend Hoxha.

Konferenca është paraparë të mbahet sot:

Datë : 24 qershor 2023

Koha/ora: 12:00

Vendi: Kampi ‘Belvedere’ Mitrovicë Jugu

Ftohen mediat të marrin pjesë dhe ta përcjellin këtë konferencë.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së

Lajme

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset