Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Provokim”/ Vizita e Ramës në Athinë, grekët përplasen me shqiptarët: Mos vini zjarr mes dy vendeve (Video)

Që nga ora 9 e mëngjesit, shqiptarët kanë nisur të mblidhen në Klisto të Galatsit, ku kryeministri Edi Rama do të takohet me bashkatdhetarët e tij.

Mediat greke raportojnë se qindra forca policie ndodhen jashtë stadiumit, ku do mbahet takimi me Ramën, teksa qytetarët po kalojnë në makinerinë e kontrollit.

Teksa shqiptarët janë duke pritur kryeministrin, një përplasje verbale ka pasur mes një greku dhe shqiptarëve, i cili takimin e Ramës në ditën që është arrestuar Fredi Beleri e quan provokim.

Ai është shprehur se Rama, po provokon kryeministrin grek, Kyroakos Mitsotakis, ndërsa shqiptarët i janë kundërvënë.

“Prototheme” shkruan se takimi mund të cilësohet si privat, duke qenë se ai nuk do të ketë asnjë kontakt zyrtar, por Rama do të rrethohet nga një eskortë e fortë policie dhe një automjet të blinduar. Të paktën 2000 persona kanë udhëtuar nga Shqipëria drejt Greqisë gjatë ditës së djeshme për të ndjekur fjalimin e kryeministrit shqiptar në Klisto tou Galatsi.