Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rama: Albin, mos e humb veriun

 
   

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar që Serbia t’i lirojë këtë javë tre policët e Kosovës. Duke publikuar thirrjen e Departamentit amerikan të Shtetit për lirimin e menjëhershëm të policëve.

 Rama paralajmëroi Serbinë se kjo “do jetë java e rikthimit të akullit mes nesh nëse ata nuk lirohen”.

Rama gjithashtu paralajmëroi hapa mbrapa në marrëniet bilaterale ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë.

Sa më shumë mbahen në Serbi këta tre burra që edhe sikur ta kenë shkelur vijën e kufirit s’kanë kryer asnjë krim, aq më pak do jetë e mundur që marrëdhëniet tona bilaterale të mos bëjnë shumë hapa mbrapa! Kjo do jetë java e rikthimit të akullit mes nesh nëse ata nuk lirohen!”, shkroi Rama.

Kryeministri shqiptar tha gjithashtu se “situata mund të agravohet” më shumë nëse kryeministri Albin Kurti “këmbëngul në të tijën kundër aleatëve”.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin

Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë