Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rama nënshkruan një marrëveshje për shërbime më të mira për personat me autizëm dhe sindromin Down

Kryetari i Komunës së Prishtinës Përparim Rama, ditën e sotme ka nënshkruar një marrëveshje me drejtoren e shoqatës “Down Syndrome Kosova” për bashkëpunim duke ofruar shërbime për personat me autizëm dhe sindromë Down.

Ai theksoi se qëllimi i kësaj marrëveshje është për përmirësimin e kushteve dhe për integrimin e këtyre personave.

“Së bashku me drejtoren e Shoqatës “Autizmi”, znj. Hatixhe Hoxha dhe drejtoren e Shoqatës “Down Syndrome Kosova”, znj. Sebahate Beqiri nënshkruam marrëveshjen e bashkëpunimit për ofrimin e shërbimeve për personat me autizëm dhe sindromë Down në hapësirat e “Qendrës Ditore Për Rehabilitim, Habilitim dhe Edukim”.

Qëllimi i marrëveshjes është përmirësimi i kushteve për trajtimin dhe integrimin e këtyre personave, përmirësimin e infrastrukturës së nevojshme për ofrimin e shërbimeve të specializuara dhe profesionale si dhe hapësirë adekuate për njerëz të dashur dhe të veçantë.


Related posts
Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin

Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë

Lajme

Foto/ Identifikohet autori i plagosjes së policit të “Shqiponjave”, Balla: I bëj thirrje të dorëzohet