Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rama reagon pas takimeve të Kurtit dhe Vuçiç me Borrell: S’ka përparim pa lirimin e policëve

 
   

Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një postimi në Twitter, pas takimeve të ditës së djeshme të Kurtit dhe Vuçiçit me përfaqësuesin e BE, Josep Borrell në Bruksel.

Rama shkruan se nuk mund të ketë asnjë centimetër përparim nëse 3 policët  e arrestuar nuk kthehen shëndoshë e mirë nga Serbia.

Ai shton se Franca dhe Gjermania duhet të ndërhyjnë me veprime të forta për të ndaluar këtë asburditet të tensioneve në veri të Kosovës.

 
 
  
 
 

“Pa tre djemtë që largohen shëndoshë e mirë nga Serbia, nuk ka hapësirë për të bërë asnjë centimetër përparim të vërtetë! Sapo të kthehen në shtëpi, nevojitet një veprim i ri i fortë i Francës dhe Gjermanisë për të ndaluar këtë spirale absurditeti! Por gjëja e parë: Lironi 3 policët!”, shkruan Rama.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta