Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Reagon Hamza: Asnjëri nga të arrestuarit sot në MINT nuk është dhëndër i imi, shpifje shumë e ulët

 
   

Kryetari i Mitrovicës, Bedri Hamza ka reaguar pas raportimeve se njëri nga zyrtarët e arrestuar sot nga aksioni i Policisë së Kosovës në MINT, është dhëndër i tij.

Hamza përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se kjo gjë është e pavërtetë dhe se Ifran Lipovica nuk është dhëndër i tij.

Ai tutje ka kërkuar nga personi që e ka përhapur këtë deklaratë që ta tërheq deklaratë dhe të kërkoj falje, në të kundërtën do të paditët për shpifje.

Postimi i plotë:

Një person me emrin Qëndrim Krasniqi, publikisht ka deklaruar se “Irfan Lipovica, i arrestuar ditën e sotme, është dhëndër i Bedri Hamzës dhe se i njëjti është martuar me vajzën e vëllaut tim”. Kjo është një e pavërtetë e madhe dhe një shpifje shumë e ulët.

Prandaj, nëse ky person nuk e tërheq deklaratën e pavërtetë të tij dhe për të njëjtën nuk kërkon falje në mënyrën e njëjtë siç ka shpifur, do ta padis, njejtë siç kam bërë edhe në raste të tjera ndaj personave të tillë.

Për sqarim për opinionin, unë i kam dy vajza dhe nuk janë të martuara dhe kam vetëm një vëlla i cili e ka vetëm një vajzë që as nuk është e martuar e as nuk punon, është studente në vitin e tretë në fakultet.

Gjuhës së tillë shpifëse, fyese, mashtruese e propoganduese duhet t’i vije fundi.

Qëndrim, shihemi në gjykatë!

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë