Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900

Franca ka regjistruar muajin më të ngrohtë që nga viti 1900.

“Sipas vlerave paraprake, shtatori i këtij viti ishte 3,6 gradë Celsius më i ngrohtë se mesatarja e viteve 1991 deri në 2020, me një temperaturë mesatare prej 21,5 gradë Celsius”, tha shërbimi i motit “Meteo France”.

Shtatori ishte pothuajse po aq i ngrohtë në Francë këtë vit sa ishte në qershor. Në fillim të muajit ka pasur valë të nxehti me temperatura mbi 30 gradë Celsius në pjesë të mëdha të vendit.

Sipas metereologëve, temperaturat në Francë pritetn të rriten sërish. Në pjesën jugore të vendit, temperaturat do të shkojnë mbi 30 gradë Celcius. /abcnews.alRelated posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës