Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rriten pensionet në Gjermani, kjo është përqindja

Bëhet e ditur se në korrik 2023 shteti gjerman do të jetë para disa ndryshimeve të rëndësishme për pensionistët në Gjermani.

Zyrtarët shtetërorë kanë vendosur që të rritin pensionet për mbi 21 milionë pensionistë sa aktualisht ka në Gjermani.

Referuar përqindjeve:

Pensionet në pjesët perëndimore të Gjermanisë janë rritur prej këti muaji (korrik 2023) me 4.39 për qind.

Në landet lindore pensionet janë rritur me 5.86 për qind, përcjell albinfo.ch.

Siç shihet, pavarësisht rritjeve, akoma ka disa dallime të vogla mes landeve.

Pensionet mesatare në Gjermani do të jenë pak më pak se 1300 euro bruto.Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së