Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Sejdiu: Sot është dita e parë e republikës së tretë popullore të Kosovës, e udhëhequr nga fëmijë të lazdruar

 
   

Analisti politik, Dardan Sejdiu, ka thënë se sot është dita e parë e republikës së tretë popullore të Kosovës

Ai përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se sot është dita e parë e vendit, ku gjyqi i popullit i udhëhequr nga fëmijë të lazdruar do të jetë mënyra e funksionimit në këtë shoqëri.

Ai ka ironizuar duke thënë që ta mbyllin mendjen, mediat, gjyqet, t’i shajnë miqtë dhe të ecin përpara deri në përjetësi.

Postimi i tij i plotë:

Miremengjesi gjithëve në diten e parë të republikës se tretë popullore të Kosovës!

Thash t’iu rikujtoj që sot është efektivisht dita e parë e vendit ky gjyqi i Ki udhëhequr nga fëmijë të lazdruar do të jetë mënyra e funksionimit në këtë shoqni!

Mbyllni mendjen, mbyllni mediat, mbyllni gjyqet, shani miqtë, edhe veç perpara deri në perjetësi!

Mjesi nga Prishtina

Republika Popullore e Kosovës.