Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Shtatë të zhdukur nga rrëshqitjet e dheut në Kinë

Shtatë persona janë zhdukur pasi rrëshqitjet e dheut goditën një qark në provincën Sichuan të Kinës jugperëndimore në orët e vona të së martës.

Për shkak të reshjeve të dendura në një periudhë të shkurtër kohore, rrëshqitje të dheut ndodhën në Miansi Township dhe Weizhou Township në Wenchuan County, tha zyra e menaxhimit të emergjencave të qarkut.

Që nga ora 10:32 e së martës, mbi 900 persona të prekur nga rrëshqitjet e dheut ishin zhvendosur. Mbi 400 punonjës të shpëtimit janë duke kërkuar për të zhdukurit.


Related posts
Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës