Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lifestyle

“Surpriza ekonomike për këtë shenjë”, Meri Gjini zbulon të favorizuarit e fundjavës: Ndodh magjia…

Astrologia Meri Gjini ka qenë mëngjesin e sotëm në “7pa5” me moderatorët Alma Çelaj dhe Syrjan Rahova. Meri ka bërë parashikimin e Horoskopit për ditët e mbetura të javës.

Jemi në atë ditët që faktori i të papriturës do i ngjyrosi shumë për mirë jetën e atyre që e kanë fat.

E nisim sot me një mërkur tranzitor dhe jo shumë komode me plutonin të ujorët. Deri nesër në orët e para të ditës do bëj këtë hyrje të vështirë, prandaj të jemi të kujdesshëm me komunikimin.

Nga nesër urani dhe venusi do kenë ndikim të fortë. Është një fundjavë që i përket argëtimit dhe do vazhdojë gjatë. Shumë të favorizuar janë të lindur në 10 ditëshin e fundit të çdo shenje. Në aspektin e jetës personale, për çështje të shëndetit. Duket sikur “magjia” do ndodh për ata që mendojnë se zgjidhjet janë të pamundura.

Dashi
Katër ditëshi i mbetur i javës ka vend për hapa të rëndësishme. Do merrni lëvizje përsa i përket ekonomis. Mos e ndani strategjinë dërisa të realizohet, sepse vetëm ashtu mund të merrni maksimumin e mundshëm. Përsa i përket pjesës tjetër, faktori i të papriturës do ketë vend në çështjet emocionale. Pjesë që nuk do riskojë lëvizje ekonomike, do i gëzohet udhëtimeve.

Demi
Edhe pse këto vendosjet magjike janë te demat, kemi mërkurin, venusin, jupiterin dhe uranin. Hyrje të forta që janë pozitive, por po të shohim ndërveprimin duhet të fokusoheni në zgjidhjet e çështjeve familjare apo në çift. Demët beaqrë kanë momentin për tu ndihmuar nga fati. Lëvizjet bankare duhet të vendosen prioritet nga dita e sotme ose të hënën në mëngjes. Kujdes mënyrës si do i diskutoni çështjet në çift sot.

Binjakët
Presin ardhjen e jupiterit në datën 25. Deri atëherë duket se mungesa e durimit është ndjesia kryesore. Fundjava gjatë orëve të paradites është fantastike për të lëvizur dhe për të këmbyer mendime e ide. Sot dhe nësër do merren me çështje q ëi përkasin shtëpisë.

Gaforrja
Ëndërroni, krijoni, udhëtoni, gënzoni. Do merrni rezultatin më pozitiv të asaj që përfaqësoni. Është një fundjavë ku realisht kishit kohë pa u ndjerë kaq mirë me veten tuaj, por edhe me mënyrën si ju shohin të tjerët. Me mërkurin te demat shoqërohet me një tendencë pompoziteti ndaj të tjerëve. Ndani suksesin miqësisht me miqtë, mos e impononi vetën pasi mund të krijohen hatërmbetje.

Luani
Duket sikur sot paradite deri në darkë duhet të jenë të kujdesshëm me komunikimin. Shijoni fundjavë në të cilën sido që të jnë kushtet do t’i marrin shije pozitive, pavarësisht ngarkesës dhe lodhjes. Fundjava është shumë e mirë për ju.

Virgjëresha
Me diskutime dhe projektime në aspektin profesional. Puna dhe ekonomia janë dy aspektet që do ndikohen më shumë. Nga nesër gjërat do lehtësohen dhe disa do kenë lajme shumë të mirë në raport me dashurinë.

Peshorja
Faktori i të papriturës është shumë prezent. Me çështjet profesionale është një periudhë që bën të mundur të jeni në një moment shumë të mirë. Vendosja e venusit me uranin bën të mundur që çështjet që i përkasin familjes, martesës, shtëpisë, çatisë, ky moment do jetë fatastik. Data 18 maj është dita më e mirë e 2024 përsa i përket dashurisë, dashurisë së vërtetë.

Akrepi
Edhe pse kanë vendosje shumë të forta pozitive përballë tyre, kanë një tendencë për tu keqkuptuar lehtësisht, ose për t’i keqkuptuar ata njerëzit që kanë përballë. Nisur nga mërkuri që është tranzit, nisur nga sot mos i jepni rëndësi se çfarë dëgjoni. Duhet të kanalizoheni në fillime të reja profesionale.

Shigjetari
Sot edhe nësër kujdes me komunikimin, sidomos me fëmijët. Bashkimi planetar favorizon çiftet. Nga e hëna dhe në vazhdim do i kenë të gjitha mundësitë t’i marrin maksimumin punës.

Bricjapi
Sot edhe nesër paradite qëndroni larg diskutimeve për lekët. Në fundjavë nuk do mungojnë pasionet dhe java tjetër do nisë shumë e bukur dhe me kreativitet. Nuk do mungojë surpriza ekonomike.

Ujori
Duket sikur me tendencën për të gjetur veten në optimizin e tyre do gjejnë mendimet për sot dhe nësër. Nga e shtuna dhe në vazhdimësi do e gjeni optimizmin. Fundjava është shumë e mirë për çfarë keni të rëndësishme.

Peshqit
Neputni është në trekëndësh absolut ditën e diel me diellin te demat. Nuk ju mungon as fuqia shpirtëroe as perceptimi emocional për të gjetur zgjidhje për çështje të detyrimeve familjare. Shtëpia do jetë im. Faktori i të papriturës është prezent. Beqarët e Peshqve duhet të shfrytëzojnë një periudhë mirë për të gjetur gjysmën e tyrë, fundjava është ideale./vizionplus.tv