Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Takim lamtumirës për ish-ministrin Mehaj, Kurti: Me insistimin e Armendit pagat në FSK u rriten për 30%

Përmes një ceremonie ku të pranishëm ishin edhe kryeministri Albin Kurti, ambasadori amerikan Jeff Hovenier, komandanti i KFOR-it e përfaqësues të tjerë politikë e ushtarak

Ndeja lamtumirëse dhe falënderuese për ish-ministrin Mehaj, u përcoll me disa fjalime.

Kryeministri Kurti e falenderoi Mehajn për punën dhe shërbimin ndaj vendit.

“Armend, në emrin tim, dhe në emrin e të gjithë Qeverisë, të falemnderit përzemërsisht për punën dhe shërbimin tënd gjatë këtyre dy vjet e pesë muajve të fundit. Falemnderit që, edhe pse fizikisht larg Kosovës, kurrë s’ke qenë larg me mendje e zemër. Dhe kurrë s’ke harruar se sa shumë i kemi borxh atdheut tonë, Republikës sonë”.

Kurti tha se falë insistimit të Mehajt, ushtarët e FSK-së gëzojnë sot pagat për 30% më të larta.

“Me insistimin e Armendit ushtarët dhe oficerët e rinj FSK-së gëzojnë një rrogë të dinjitetshme dhe mbi 30% më të lartë se pagat e tyre paraprake”.

Kurti ka përmendur se Armendi pos që ishte profesionist i mirë ishte edhe njeri i mirë.