Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Takimi në Ministri, Rashiq: Hovenier po tregon që është mik i vërtetë i Kosovës dhe i komuniteteve

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier i shkoi sot në zyrë Nenad Rashiqit, ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Me ambasadorin amerikan, Rashiq tha në Frontal në T7 se nuk është hera e parë që takohen dhe e quajti atë mik të vërtetë të Kosovës dhe të komuniteteve.

“S’është takimi i parë. Kjo është hera e tretë apo e katërt që takohemi. Z. Hovenier është një njeri që e përkrah procesin e kthimit dhe që në takimin e parë e kam marrë një mbështetje”, tha Rashiq.

Rashiq tha se Hovenier mbështetë edhe aktivitetet e ministrisë që e drejton ai.

“Hovenier edhe njëherë po tregon që është një mik i vërtetë për Kosovën, por po ashtu edhe i komuniteteve”, tha Rashiq.

Related posts
Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i