Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Taulant Balla kafe në qendër të Vjenës, por në Facebook ndodhet me…fermerët e Lushnjës

Është i njohur fakti i politikanëve shqiptarë që në fundjava ikin me pushime në vende të shtrenjta jashtë Shqipërisë, ndërsa përpara votuesve shfaqen virtualisht sikur janë duke punuar për ta.

Në këtë rang politikanësh tashmë ka hyrë edhe ministri i Brendshëm Taulant Balla. Ky ka zgjedhur kryeqytetin e Austrisë, Vjenën, për të kaluar fundjavën.

I veshur me të zeza, me kapele dhe syze për të mos rënë në sy, ai është parë në mesditë në mjediset e “Hyatt Hotel” duke pirë kafe me bashkëshorten e tij dhe me një mik të tij dhe ky i fundit me bashkëshorten.

Dhe ironia është pikërisht këtu. E ndërsa ndodhet në Vjenë, Balla ka postuar në faqen e tij të Facebook-ut sikur është duke vizituar fermerët e Lushnjës, ku është edhe deputet i zonës, raporton Vox News.