Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tensione në veri të Kosovës/ Presidenti Begaj telefonatë urgjente me komandantin e KFOR-it, zbardhet biseda

Komandanti i KFOR’it, Angelo Michele Ristuccia, ka zhvilluar një bisedë me Presidentin e Shqipërisë, Bajram Begajn, lidhur me zhvillimet në veri të Kosovës.

Në njoftim thuhet se Begaj ka shprehur mbështetje të plotë për misionin e KFOR’it dhe aktivitetet e tij dhe se u ka uruar shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar dje në protestë.

“Presidenti i Republikës së Shqipërisë shprehu mbështetje të plotë për misionin e KFOR’it dhe aktivitetet e tij dhe u uroi shërim të shpejtë ushtarëve të lënduar në protesta”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, KFOR ndërhyri dje ndaj protestuesve serbë në Zveçan, pasi ata paraprakisht nuk iu bindën thirrjeve që të shpërndaheshin.

Protestuesit u përleshën me trupat e KFOR-it dhe përveç 30 ushtarëve të lënduar, është raportuar edhe për dhjetëra të lënduar nga ana e protestuesve.

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual