Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tmerr në ajër/ Piloti vdes gjatë fluturimit

SHBA- Dramë gjatë fluturimit. Një pilot i Latam Airlines, i cili u nis nga Miami për në Santiago de Kili, pësoi atak kardiak gjatë fluturimit dhe ndërroi jetë menjëherë. Bashkëpiloti bëri ulje emergjente në qytetin e Panamasë, duke arritur mrekullisht në Aeroportin Ndërkombëtar Tocumen, ku mjekët konfirmuan vdekjen e tij. Avioni, një Boeing 787, u ngrit të hënën në mbrëmje nga Miami me 271 pasagjerë në bord.

Kapiteni u sëmur rreth një orë pas nisjes së fluturimit LA505. Kolegu deklaroi se gjatë fluturimit u miratuan të gjitha protokollet e sigurisë për t’i shpëtuar jetën dhe tha se ishte shumë i prekur nga vdekja e pilotit, i cili gjithmonë ka spikatur për cilësitë e tij, shkruajnë mediat e huaja.

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan