Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Trafikut Urban i shtohet edhe një shofere

Ndërmarrja Publike Komunale “Trafiku Urban” në Prishtinë është bërë edhe me një shofere, duke çuar kështu në tre numrin e gjinisë femërore që ushtrojnë këtë profesion në këtë ndërmarrje.

Ajo është Mehreme Brahimi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeshefi i “Trafikut Urban”, Burim Maraj në rrjetin social Facebook, duke u shprehur i kënaqur me përparimet e ndërmarrjes dhe përfshirjen e sa më shumë grave në këtë segment por edhe në pozita të ndryshme.

Maraj tha më tej se numri i qytetarëve që shfrytëzojnë shërbimet e Trafikut Urban është duke u rritur ndjeshëm dita ditës.


Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan