Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Tronditet Lezha / Djali vret nënën me thikë në mes të bulevardit (EMRAT)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak çaste më parë në qytetin e Lezhës.

Sipas raportimeve paraprake, djali ka vrarë nënën me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në bulevardin “Gjergj Fishta” të qytetit të Lezhës. Viktima është Gjylije Dani 88-vjeçe.

Dyshohet se djali, Arsen Dani 62-vjeç, vuan nga probleme të shëndetit mendor. Pak çaste pas krimit të rëndë, ai është vënë në prangat e policisë.

“Rreth orës 14:30, shtetasi A. D., 62 vjeç, banues në lagjen “Besëlidhja” (dyshohet shtetas me probleme të shëndetit mendor), ka vrarë me mjet prerës (thikë), nënën e tij, shtetasen Gj. D., 88 vjeçe.

Shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasin A. D. dhe kanë sekuestruar mjetin prerës (thikë), me të cilin është kryer vrasja.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet në vendngjarje për të sqaruar dhe dokumentuar me prova ligjore rrethanat e rastit”, bën me dije policia në njoftimin paraprak për media.