Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

UEFA i zbulon kandidatët për çmimin “Lojtari i Vitit”

UEFA e ka zbuluar listën e kandidatëve për çmimin “Futbollisti i Vitit për sezonin 2022/23.

Tre kandidatët për ta fituar këtë çmim janë: Kevin De Bruyne, Erling Haaland dhe Lionel Messi, shkruan “Gazeta Express”.

Dy yjet e Manchester Cityt shihen si favoritë për ta fituar këtë çmim pasi fituan gjithçka që është e mundshme në edicionin e kaluar, përfshirë këtu Ligën e Kampionëve, Premierligën dhe FA Cup, ndërsa mbrëmë e fituan edhe Superkupën e Evropës, ndonëse ylli belg mungoi në këtë ndeshje.


Related posts
Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike

Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Borelli i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën