Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vela: Në Serbi po bëhen publikime shqetësuese si taktika indoktrinimi

 
   

Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se në Serbi po bëhen publikime shqetësuese që përdorin taktika indoktrinimi që kujtojnë propagandën e ISIS.

Përmes një shkrimi në Twitter, ai i ka quajtur shqetësuese manipulimet e tilla të fëmijëve për Kosovën.

Libri i bën jehonë narrativës së regjimit të Vuçiqit, i cili rrezikon destabilizimin e rajonit dhe përbën një kërcënim të rëndësishëm për paqen e qëndrueshme.” – ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

Publikim shqetësues në Serbi që përdor taktika indoktrinimi që të kujtojnë propagandën e ISIS. Manipulimet e tilla të fëmijëve për Kosovën janë shqetësuese. Libri i bën jehonë narrativës së regjimit të Vuçiqit, i cili rrezikon destabilizimin e rajonit dhe përbën një kërcënim të rëndësishëm për paqen e qëndrueshme.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë