Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vetura përfundon në kanal, humb jetën 30-vjeçari

Një aksident me vdekje ka ndodhur në fshatin Stravec të Divjakës, ku një makinë ka përfunduar në kanal e për pasojë mbeti viktimë pasagjeri.

30-vjeçari Daniel Sharka ishte në automjetin tip “Porsche” që drejtohej nga personi me iniciale M. L, i cili ka mbetur i lënduar.

Sipas policisë, dyshohet se drejtuesi mjetit ka humbur kontrollin për këtë arsye ka dal nga rruga dhe përfundoi në lokal. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, ndërkohë që pritet zbardhja e ngjarjes nga grupi hetimor.

Një tjetër aksident u shënua këtë mbrëmje në Bulqizë. Një makinë doli nga rruga në vendin e quajtur Vajkal, duke përfunduar në një parcelë, disa metra më poshtë. Të plagosur rënë mbetën dy personat që po udhëtonin në të./TCH/

Tags:Related posts
Lajme

Kurti falënderon Zvicrën për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës

Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese