Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Videoja që skandalizoi rrjetin: Politikani gjerman duke lëpirë tualetin publik

 
   

Një politikan gjerman ka shkaktuar zemërim dhe neveri me sjelljen e tij të çuditshme dhe shqetësuese.

Martin Neumaier, një kandidat për Partinë Demokratike të Lirë (FDP) në zgjedhjet e ardhshme lokale, u pa duke lëpirë tualetet publike në një stacion hekurudhor.

Videot e veprimeve shqetësuese të Neumaier janë bërë virale në mediat sociale, duke treguar atë me fytyrë brenda një tualeti dhe duke lëpirë tualetin, madje edhe furçën.

 
 
   
 
   
   
 
 
   
  
 
 View this post on Instagram 
 
   
 
 
   
   
   
 
 
   
   
 
 
   
   
   
 
 
 
   
   
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

 

Sjellja e Neumaier është dënuar gjerësisht, me shumë njerëz që shprehin neveri dhe tronditje për veprimet e tij. Në një video, ai dëgjohet duke thënë se sjellja e tij është pjesë e “ndëshkimit” të tij. Ai është parë gjithashtu duke u sjell si ish-kancelari Adolf Hitler, duke bërë mustaqe me jashtëqitje.

Sjellja e Neumaier ka ngritur shqetësime në lidhje me aftësinë e tij për poste publike, me shumë njerëz që vënë në pikëpyetje gjykimin dhe përshtatshmërinë e tij për këtë rol.

FDP ende nuk ka komentuar mbi sjelljen e Neumaier, por ka të ngjarë të përballet me presion për të ndërmarrë veprime kundër tij. Me një popullsi prej 70,000 që vlerësohet të votojnë në zgjedhjet e ardhshme, sjellja e Neumaier ka ndezur një debat të nxehtë rreth standardeve që priten nga zyrtarët publikë.

Mbetet për t’u parë se si ky incident do të ndikojë në karrierën politike të Neumaier dhe në rezultatin e zgjedhjeve. Megjithatë, një gjë është e qartë: sjellja e tij e çuditshme dhe shqetësuese ka shkaktuar zemërim dhe neveri, dhe ai do të duhet të përgjigjet për veprimet e tij.